ŠKODLIVÉ MICELÁRNÍ VODY


Já micelárky pár let používala a když jsem zjistila jak jsou škodlivé, tak jsem je okamžitě vyhodila i když jsem měla plné nové balení. Vůbec mi při používání nedocházelo jak moc to složení může pleti vadit a zkrátka jsem nad tím nepřemýšlela. Potom jsem někde slyšela, že to není nic moc dobrého, pak jsem se začala zajímat o kvalitní péči a odličování a už to jelo. Našla jsem si spoustu článků proč vlastně micelárky pleti škodí a zjistila jsem, proč jsem si možná zničila pleť. Teď jedu ve třífázovém odličování pleti a nemůžu si stěžovat. Micelárka vám sice odlíčí ve vteřince makeup a řasenku, ale to je tak jediné její plus.

Micelárky obsahují micely, které jsou běžně obsaženy v saponátech a mýdlech a na pokožce zůstávají. Tím pádem je pleť dehydratovaná, není chráněná a rychleji podléhá stárnutí. I ty nejvíc bio a kvalitní micelárky obsahují spoustu látek které můžou pleť podráždit a když je používáte v kuse několik měsíců či let, udělají svou službu. A dokonale snižují kožní ochrannou bariéru.

Jak poznáte že vám micelárka vadí? Máte zašedlou pleť, která tak nějak ztratila barvu. Jste citlivé a náchylné k zčervenání nebo máte černé tečky a rozšířené póry. Jo, i za tohle může micelární voda. Tím nechci říct, že používání micelárky jednou za čas vám zničí pleť, ale já už to riskovat nebudu, protože teď jen čekám než se mi kůže obnoví a začínám si ji pomalu zlepšovat.

Ono zkrátka není nad pleťové mléka, čistící gely/pěny a tonika! 

2 komentáře:

  1. Já mám micelární vody moc ráda. Žádný problém s pletí jsem po nich neměla. Moc mi vyhovují a používám je již dlouho a ošklivou pleť po nich nemám. Naopak.. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já je taky měla ráda, ale už jim šanci po tomhle zjištění prostě nedám. Obsahují tolik škodlivých látek pro pleť, že se vážně bojím. Ono se to neprojeví hned, já si to vychvalovala několik let. To až po letitém používání vidím co to udělalo :-)

      Vymazat

Děkuji ti za milý komentář! <3