CESTA K PŘÍRODNÍ KOSMETICE

Spoustu lidí jí zdravě, zdravě žije, mají pravidelný pohyb a snaží se žít kvalitní život. Při používání kosmetiky si však nemusí uvědomovat kolik nebezpečných látek na sebe aplikují, zejména ženy. Denně je to neuvěřitelných cca různých 300 chemických látek a to je opravdu veliké množství. Cesta k přírodní kosmetice je dlouhá a může být plná pádů. Třeba když nenajdete to pravé ořechové a pak zase skončíte u konvenční kosmetiky. Rada zní jednoduše, čtěte pečlivě složení a snažte se mu porozumět a uvědomte si, že kůže je největší lidský orgán!


NEJDE TO BEZ OSOBNÍ ZKUŠENOSTI
Ač se tady jedná především o magazín než o osobní vyjadřování - tak z toho i tak vyplývá, že to jsou pouze MOJE dojmy, názory a zkušenosti a zrovna tohle téma bez toho psát nejde. S přírodní kosmetikou mám co dočinění kdy jsme dokonce s manželem vyráběli přírodní kosmetiku a dost nám to šlapalo. Pak jsem ale nějak upadla do zapomnění a začala používat běžnou kosmetiku. Teprve až mateřství a moje miminko mě nějak donutilo se k tomu vrátit a začít se zajímat čím škodím sobě, možná celé rodině, jemu i planetě Zemi. A tak se spustilo dlouhé študování složitých textů, složení a čtení odborných literatur.

KNIHA POVINNÁ K MATURITĚ
Ve rtěnce je olovo je knížka, která by podle mě měla být povinnou četbou a to nejen pro dívky! Běžnou kosmetiku používají i muži a i ti na sebe aplikují velké množství látek. Dalšími výbornými knihami je třeba Doba jedová, která má několik dílů. Tyhle knihy vám možná změní celý život a pohled na věc, ale opravdu jsou hrozně silně napsané. Začnete naráz přemýšlet o všem, o jídle, o kosmetice nebo třeba i o prášku na praní a čističi oken.

VE ZKRATCE
Rozebírat tu složení a ty šílené chemické látky nechci. Stačí jediné - ten dlouhý krkolomný název a je jasné, že je něco špatně. Výborná stránka která vám se složením kosmetiky pomůže je biooo.cz kde máte encyklopedii skoro všech látek. Nelekněte se, že u spousty chemických látek najdete že způsobují hormonální problémy, zhoršují plodnost nebo třeba spouští rakovinu. Pro mě to byl jasný důkaz toho, že nic takového na sebe používat nechci a že nechci mít tyhle věci vůbec v domácnosti. A i když to může být někdy hodně těžké, v podobě třeba různých hotelů, restaurací ale i třeba někde na návštěvě - uvědomte si fakt, že to nepoužíváte denně a doma se k sobě umíte chovat zodpovědně. 

JEDY VŠUDE KOLEM NÁS
Jedovaté BPA v dětských hračkách, škodliviny v plastech, růstové faktory v zelenině a ovoci. Ono je toho vážně celkem dost a mě už i prolítlo hlavou, že nás lidstvo chce někdo nahoře vyhubit a spokojeně si tu žít. Jinak opravdu nechápu důvod, proč je jedovaté kdejaké mýdlo na ruce a šampon na vlasy. Vím, cena nákladů na výrobu - je mi to jasné. Zkuste si pročíst co obsahuje váš prací gel a uvědomte si fakt že i ten nejluxusnější parfém je vlastně tekutý jed. Formaldehydy v parfémech jsou na prvním místě, máte pouze označení parfum, ale že váš voňavý miláček obsahuje něco co vás pomalu může postupně zabít už se nikde nepíše.

JEŠTĚŽE TA PRAVÁ KOSMETIKA TU JE!
Pokud se rozhodnete úplně obrátit a změnit v podstatě svůj život v tom co budete používat, pak to může být docela těžké. Naštěstí už je dnes na trhu několik kvalitních značek, které jsou opravdu přírodní a nejde pouze o marketingový tah. Zmíním třeba Alverde, Laveru, 100Pure a spousty dalších značek určitě dohledáte na webu. Já nyní začínám postupně všechno obměňovat, nejdete to všechno hned a naráz, ale budu se snažit chemie se doma zbavit co nejdřív. Co se týče úklidu, spoustu kvalitních přípravků najdete třeba v Dmku nebo na spoustě eshopů s eko prostředky. Zkrátka, ty cesty tu naštěstí jsou! 

Dejte prosím přírodní kosmetice ZELENOU a řekněte si, že to co si dáte na kůži je úplně stejné, jako kdyby jste to snědli 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za milý komentář! <3