JAK DETOXIKOVAT ORGANISMUS

Řada z nás občas potřebuje pročistit tělo. Pokud je nám těžko, nebo se nám zhoršilo zažívání, užívali jsme léky nebo jedli nezdravé jídlo, je potřeba tělo řádně vyčistit. A někdy je skvělé si udělat i jen takovou očišťující kúru, ideální je to na jaře po zimě. V dnešním článku si představíme pár účinných typů na pročištění celého těla, které bezpochyby fungují. Jsou to pouze krátké detoxikační kúry nebo je lze přidat k normální stávající stravě, zkrátka pro lepší pocit, že něco určitě čistíme.

1. PITÍ VODY
Rozepisovat jak je voda důležitá je asi zbytečné. Normální je vypít denně 2-3 litry. Zkuste při detoxikaci dodržet spíš ty tři litry vody. Ideální je voda vlažná a se šťávou z citronu. Skvěle totiž nastartuje metabolismus, podporuje spalování tuků, zažene chuť na jídlo a hlavně příjemně osvěží tělo. Můžete si do vody přidat i antioxidační med.

2. ZELENÁ ZELENINA
Dovoleno je vše co je zelené. Okurka, cuketa, brokolice, růžičková kapusta a různé saláty, rukola, špenát a hlavně petržel. Ale výborná je i řepa a dýně i když nejsou zelené.

3. OVOCE, ZEJMÉNA SUŠENÉ
Jablka, banány ale hlavně sušené meruňky a švestky. Mají opravdu vysoký obsah vlákniny a proto jsou pro pročištění organismu nesmírně vhodné.

4. KOPŘIVOVÝ ČAJ
Kopřiva odstraňuje toxiny a odpadní látky z krve a ovlivňuje látkovou výměnu. Ideální je samozřejmě čerstvá kopřiva, postačí ale i pytlíkový čaj - doporučuji pít třeba po celý den. 

5. ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ
Samozřejmostí je, že při detoxikaci jíme zdravě a vyváženě. Žádné uzeniny, sladkosti a podobně. Velmi vhodné je i vynechat laktózu a lepek, pokud je normálně ze stravy nevyřazujete.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za milý komentář! <3